1η Χιονοβολτα 2015 στα περιξ !! 04-01-15

1η Χιονοβολτα 2015 στα περιξ !! 04-01-15

Δημοσίευσηαπό katsulas » 05 Ιαν 2015, 18:33

Η βόλτα που πραγματοποιήθηκε ήταν κάθε άλλο από αναμενόμενη. αν και κινηθήκαμε σε χαμηλό υψόμετρο (γύρω στα 280μ) λόγο του παγωμένου terrain το παιχνίδι ήταν πολύ.

Ξεκινήσαμε περνόντας ένα ποτάμι που λόγω του χιονιού είχε ανέβει λίγο η στάθμη του.
Συνεχίσαμε με χίονι, χιόνι, χιόνι που λόγω του παγετού είχε μετατραπεί σε πάγο. Περπατόντας με τα πόδια πάνω του δε βούλιαζες. Μετά στο κομμάτι που μας έφαγε ποιο πολύ χρόνο λόγω των διαφορετικών τύπων οχημάων αλλά και ότι τα πατήματα με το κάθε αυτοκίνητο άλλαζαν.

Όσοι καταφέραμε να περάσουμε από εκείνο το κομμάτι είτε μόνοι μας είτε δεμένοι συνεχίσαμε σε τρελή λασποβόλτα η οποία μας εμφάνιζε συνέχεια 2- 2 τα πεσμένα δέντρα και ανοίγαμε το δρόμο. Στο τέλος οι τελευταίοι survivor καταλήξαμε σε ταβέρνα στο Πισσώνα για άφθονο παιδάκι ενώ όσοι δε μπόρεσαν να βγούν από το κομμάτι με το πολύ χιόνι που προαναφέρθηκε καταλήξανε νωρίτερα σε άλλη ταβέρνα.

Το σίγουρο είναι πως το παιχνίδι ήταν πολύ και 18 οχήματα με τη πρώτη βόλτα στο βουνό με το καλημέρα κάθε άλλο από λίγα τα λες.

Μαζεύεται το υλικό από τις φωτογραφίες και τα βίντεο και θα ανέβουν και αυτά σύντομα.

Προσωπικά θα ήθελα να ευχαριστήσω το συνοδηγό μου που δούλεψε στο φουλ με δεσίματα και τραβήγματα οχημάτων και δέντρων και σε πολλά σημεία σαν οδηγός στο δικό μου όταν εγώ βοήθαγα αλλού.

Και πάλι μπράβο σε όλλους !!!!

Πάμε για την επόμενη!!!
Η ζωή περνάει γρήγορα. Κουμπώστε τα αργά. 4x4 Rulz...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
katsulas
Site Admin

Επιστροφή στο Ημερήσιες Εξορμήσεις που Πραγματοποιήθηκαν

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης