ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΕΥΡΙΠΟΥ!! 14-01-12

ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΕΥΡΙΠΟΥ!! 14-01-12

Δημοσίευσηαπό panosxalkida » 15 Ιαν 2012, 22:07

Η πρωτη νυχτερινη της λεσχης για το 2012 εκλεισε με τον καλυτερο τροπο!!!
Τελικα η τρελα παει στα βουνα :lol: :lol: δεν εξηγειται αλλιως με 14 οχηματα Εικόνα και αλλα 4-5 μελη που δεν ειχαν παρει τα οχηματα τους και ξεχυθηκαμε μεσα στα λασποχιονισμενα βουνα βραδυατικα :lol: :lol:
Μια διαδρομη που ειχε απο ολλα απο λασπομενες διαδρομες κανοντας ακομα και τα kaiman να δουλευουν υπερωρειες Εικόνα απο πεσμενα πευκα,Εικόνα απο εντονες ανηφορικες με χιονι Εικόνα , απο νεροφαγωματα Εικόνα μεχρι κομμενους δρομους απο ρεματα Εικόνα Εικόνα και σε καποιους χτισημο απο ολη την ομαδα για να περασουμε, Εικόνα μεχρι χιονισμενους απατητους δρομους στο μεγαλυτερο μερος,Εικόνα μαζι με λασπη Εικόνα και νερολακουβες Εικόνα Εικόνα συνεθεσαν το παζλ της νυχτερινης που ακομα λιγο και θα μας εβγαινε πρωηνη μιας και κανενας δεν ηθελε να γυρισει ακομα και γυρω στις 01.30 που ειπα οτι το κλεινουμε Εικόνα κοντεψα να φαω ξυλο :? :? :lol: :lol: και συνεχεια μεχρι τελικης πτωσεως βγαινοντας απο το Καντυλη απεναντι στον Κουτο για το περασμα της χιονισμενης αντυπιρηκης με το απατητο χιονι να ξεπερνα τους 50 ποντους Εικόνα πατωντας στο σπιτι στις 04.00 το πρωη γραφοντας προσωπικα εγω και ο προεδρος στο κοντερ γυρω στις 12 ωρες πλοηγησης μιας και ειχα φυγει 3 ωρες νωριτερα απο την ωρα αναχωρισης στο lidl για να δουμε καποια σημεια ενδιαφεροντα!! 8-) 8-) Μια διαδρομη που την δουλευα μια εβδομαδα για να μπουν και τα ποιο ενδιαφεροντα σημεια στα περιξ στο Καντυλη αλλα και πιθανα ρεματα που πιθανον να εχουν το θεμα τους και τελικα το αποτελεσμα με δικαιωσε!!
Να ευχαριστησω ολα τα παιδια για την αψογη συνεργασια που εδειξαν παρολο την ιδιαιτεροτητα λογω νυχτας ολα κυλισαν ρολοι, τους ομαδαρχες τον vaggeli-sami μαζι με τον Mixalis Navara και για τον απαραιτητο ελενγχο εξοπλισμου που κανανε στα οχηματα πριν το ξεκινημα δειχνοντας οτι ολοι ειναι προθυμοι να βοηθησουν και να συμορφωθουν στους καινουριους κανονες που εχει θεσει το νεο Δ.Σ ..Και βεβαια τον προεδρο που βοηθησε στην αναγνωριστηκη που ειχε ως αποτελεσμα να βγαλω απο το πλανο καποια κοματια εκτος βαζοντας καποια αλλα αλλα και καποιες κοπανες που δεν μου βγηκαν...

Απο τα τιπς της βραδυας που εμειναν....
Ολη η διαδρομη κυλισε κατω απο συνεχομενη χιονοπτωση με τα διαλειματα- στασεις κατα στιγμες για τα παιρετερω :lol: :lol: Εικόνα
Ο χαβαλες και τα πειραγματα :lol: :lol:
Τα παιδια με το land που ηρθαν απο Αθηνα μονο και μονο για την νυχτερινη και επιστροφη παλι πισω!!
Ο Χαραλαμπους με τον Μανωλη που ηρθαν στο καπακι απευθειας απο τον Ελικωνα που ηταν για αναγνωριστηκη απο το πρωη για την επομενη βολτα της λεσχης 8-) 8-)
Ενα κλικ ητανε ολοι ακομα και την ωρα που τελειωσαμε αν τους ελεγα μαγκες παμε απο Κουτο για Δυρφη
και πρωινο καφε στο ξενοδοχειο στην πανω Στενη θα ελεγαν ολοι με ενα στομα μεεεσααααα ετσι και αλιως σε 3 ωρες ξημερωνε!!!Τελικα τη ειχατε παρει βρε παιδες και ειχατε τετοια ενεργεια :lol: :lol:
Και βεβαια το κορυφαιο γυρω στις 03.00 τα ξημερωματα καπου ψηλα στο χιονισμενο Κουτο σε καποιο χασιμο μιας διασταυρωσης κανοντας αναστροφη οι μισοι και οι αλλοι μισοι περιμεναν σε ενα τεραστιο ξεφωτο, που απο το χιονι και το σκοταδι δεν φαινοταν δρομος διασταυρωθηκαμε με τους υπολοιπους φωτα με φωτα νεκρικη σιγη για κανα λεπτο ωσπου καποιος ειπε καποια κορυφαια ατακα αλλα δεν την συγκρατησα :lol: :lol: και με ξυπνησε μαζι με το λαπ τοπ ειχα κολησει και εγω :lol: :lol: και συνεχεια βεβαια για την αντιπυρικη :? :? 8-) 8-)
Να μαστε καλα και να ζουμε τετοιες υπεροχες στιγμες αλλα και εμπειριες!!!!

Τελευταία επεξεργασία από panosxalkida και 16 Ιαν 2012, 00:25, έχει επεξεργασθεί 2 φορά/ες συνολικά
jeep there`s only one
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosxalkida

Re: ΝΥΧΤΕΡΙΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΛΕΣΧΗ 4Χ4 ΕΥΡΙΠΟΥ!! 14-01-12

Δημοσίευσηαπό katsulas » 15 Ιαν 2012, 23:00

Ζηλεύω που δεν ακολούθησα... Εστω και σαν συνοδηγος...
14 οχήματα με τόσο αριθμό συμμετοχης είναι απίστευτο για νυχτερινη...
Εν το μεταξύ με πήρε ο πρόεδρος Κυριακή πρωί και να μου λέει τα όσα διαδραματίστηκαν με τεράστιο ενθουσιασμο ( και απ´ όσο τον άκουγα να έχει κοιμηθεί λίγο) .

Ενα έχω να πω

ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να πως εις ανώτερα γιατί είμαστε ήδη πολυ ψηλά. Το να συμμετέχεις σε μια λεσχη η οποία απαρτήζεται από τόσα πολλα άτομα που μαζεύονται απο διάφορα μέρη της Εύβοιας αλλά και από Αθηνα είναι μεγάλο επίτευμα και έχουμε θέσει τον πηχη ήδη πολυ ψηλά.

Όσο και εγωιστικό μπορεί να θεοριθει, σαν λέσχη ίσως ακομα και πανελλαδικά μπορεί να έχουμε την μεγαλύτερη ομογένια τόσων πολλων ατόμων.

Το παραπάνω ΜΠΡΑΒΟ δεν είναι γενικο αλλά πραγματικά αξίζει ένα μεγάλο μπράβο στον καθένα ξεχωριστά.
Η ζωή περνάει γρήγορα. Κουμπώστε τα αργά. 4x4 Rulz...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
katsulas
Site Admin

Δημοσίευσηαπό Konstantinos LR90 » 16 Ιαν 2012, 01:48

Δεν ξέρω αν μπορώ να περιγράψω εύκολα με λόγια αυτή την ξεχωριστή νυχτερινή βόλτα.
Αυτή η απόλυτη ησυχία που την διέκοπτε μόνο ο ήχος από τα μοτέρ μας που άλλοτε δούλευαν πιο ήπια και άλλοτε στο φουλ, σε συνδυασμό με τον αέρα που φυσούσε από τα ορθάνοικτα παράθυρα μας (καθώς ο καιρός ήταν μεν ψυχρός αλλά γλυκός και επίσης το τσίπουρο και το φλασκί με το whisky που είχαμε μαζί μάλλον μας ζέσταναν περισσότερο από όσο χρειαζόταν), μας δημιούργησαν ένα αίσθημα πλήρους ελευθερίας και χαλάρωσης από τις καθημερινές δυσκολίες.
Η διαδρομή υπέροχη, η παρέα τέλεια, η ομαδικότητα στα καλύτερα της και ο συντονισμός άψογος.
Ακόμα και όταν έφτααε 3:30 και έπρεπε να χωρίσουν οι δρόμοι μας για να γυρίσουμε προς Αθήνα, εμείς ψάχναμε δικαιολογιές για να ακολουθήσουμε το κομβόι εντός Χαλκίδας (όσοι ήταν εκεί ξέρουν!!).
Θέλω να ευχαριστήσω για άλλη μια φορά τον Πάνο Κατσανά που αποδεικνύει κάθε φορά ότι είναι ο καλύτερος οργανωτής τέτοιων διαδρομών (και να μην παρεξηγηθεί κανείς σας παρακαλώ). Απλά ας σκεφτούμε πόσα χιλιόμετρα έκανε περπατώντας μέσα στο χιόνι για να μας καθοδηγεί. Επίσης ένα μεγάλο μπράβο σε όλο το ΔΣ.
Η στιγμή με πάνω από 10 αυτοκίνητα να κοιτάνε όλα σε διαφορετικές κατευθύνσεις σε μια χιονισμένη διασταύρωση πραγματικά ήταν κορυφαία. Όποιος έχει φωτο να την ανεβάσει. Δύο τρεις δικές μου θα ανέβουν αύριο.
Konstantinos LR90

Δημοσίευσηαπό zagreas » 17 Ιαν 2012, 02:28

ααχχχ τα νευρα μου!ετοιμασα το Jeep,εβαλα ολο τον εξοπλισμο κ τα δυνατα μου να πεισω το ετερον υμιση να ακολουθησει αλλα....θα μπορουσα να ερθω μονος αλλα δεν ηθελα να εχω μουρμουρες μετα χαχα!ηθελα πολυ να ερθω,μπραβο παιδια,την επομενη δεν την χανω με τιποτα
Άβαταρ μέλους
zagreas

Δημοσίευσηαπό manpinin » 17 Ιαν 2012, 22:06

Δυνατή η νυκτερινή βόλτα!!!!Με αρκετή ένταση,αν και συνοδηγός στο Τάκη,το έζησα μέχρι
τελικής πτώσης.... κατά τις μια μας βγήκε η κούραση όλης της μέρας και αποφασίσαμε να
αποχωρίσουμε :( :( :( :( Μπράβω σε όλους για την έμπρακτη συμμετοχή και ιδιαίτερα στούς
Πάνο και Πάνο για το τρέξιμο και την οργάνωση. ;)
Άβαταρ μέλους
manpinin

Δημοσίευσηαπό panosxalkida » 18 Ιαν 2012, 00:05

zagreas έγραψε:ααχχχ τα νευρα μου!ετοιμασα το Jeep,εβαλα ολο τον εξοπλισμο κ τα δυνατα μου να πεισω το ετερον υμιση να ακολουθησει αλλα....θα μπορουσα να ερθω μονος αλλα δεν ηθελα να εχω μουρμουρες μετα χαχα!ηθελα πολυ να ερθω,μπραβο παιδια,την επομενη δεν την χανω με τιποτα

Αντε ετοιμασου για Ελικωνα τοτε!! ;) ;)
jeep there`s only one
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosxalkida

Δημοσίευσηαπό zagreas » 18 Ιαν 2012, 02:42

Ελικωνα δεν τον χανω με τιποτα!Εκανα πισω μια φορα δευτερη δεν εχει χαχαχα ;) ;)
Άβαταρ μέλους
zagreas

Δημοσίευσηαπό panosxalkida » 23 Οκτ 2012, 15:04

1η Νυχτερινη νεα σεζον 2012-13 (24-10-12) . Η συνεχεια εδω :twisted: :twisted: viewtopic.php?f=15&t=1534&p=11142#p11142
jeep there`s only one
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
panosxalkida

Επιστροφή στο Ημερήσιες Εξορμήσεις που Πραγματοποιήθηκαν

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης